Kalendarium wydarzeń
.
02 marca pon,
SZKRABY
02 marca pon, 18.00
"O rety portrety"
03 marca wt, 09.30
KLUB AKTYWNOŚCI 60 PLUS
09 marca pon,
SZKRABY
09 marca pon, 18.00
"O rety portrety"
10 marca wt, 09.30
KLUB AKTYWNOŚCI 60 PLUS
14 marca sob, 15.00
Warsztaty makramy na doniczkę dla osób początkujacych
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru

oferta zajęć plastycznych dla przedszkoli i klas I-VI

Celem proponowanych zajęć jest rozwój sprawności manualnej, kreatywnego myślenia i ciekawości poznawczej. Poprzez artystyczne działania chcemy również poszerzać wiedzę najmłodszych na temat sztuki oraz otaczającego je świata, rozbudzać ciekawość i uwrażliwiać na piękno. W zaproponowanych warsztatach plastyczne nawiązujemy do tematów i zjawisk takich jak: przyroda, bajka, literatura dziecięca wprowadzająca jednocześnie w ciekawy sposób wybrane zagadnienia z dziedziny malarstwa, rysunku, rzeźby i nowych mediów.
INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:
 • Organizator: Klub Kultury ,,Paleta” filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
 • Miejsce: Klub Kultury ,,Paleta”, ul Wrocławska 91, 30-017 Kraków
 • Czas trwania zajęć: 60 min
 • Współpracują z nami: Dominika Zborowska (artysta malarz, animator kultury, twórca i realizator muzealnych i artystycznych programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych); Anna Ambroży-Kowalska ( artysta plastyk, animator kultury, autorka programów edukacyjnych dla nauczycieli)
 • Odpłatność: 15 zł za warsztat od osoby (w cenie materiały plastyczne)
 • Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
 • W przypadku odwołania zajęć prosimy o informację telefoniczną z jednodniowym wyprzedzeniem.
 • Istnieje możliwość rozbudowania /poszerzenia oferty o dodatkowe tematy w porozumieniu z opiekunami grupy.
 • Terminy warsztatów ustalamy indywidualnie tel. 533 356 011
 • ZAPYTAJ O PROJEKTY EDUKACYJNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ KLUB!
  (zapraszamy szkoły podstawowe z obszaru Dzielnicy V Krowodrza do udziału w Etnograficznych Warsztatach w Rogatce/ edycja 2018)WYBRANE TEMATY WARSZTATÓW:
Kropki i kreski = puentylizm, (malarstwo)
Czy z kolorowych punktów i kresek możemy stworzyć obraz przedstawiający coś rzeczywistego? Oczywiście, że tak. Udowodnili nam już to impresjoniści - pionierzy PUENTYLIZMU. Była to technika malarska polegająca na malowaniu drobnymi punktami czystych kolorów. Na czym polegała ta magia? Przekonamy się tworząc własne malarskie kompozycje.

Bajka niespodziewajka, (grafika)
MONOTYPIA to wyjątkowa technika graficzna, która pozwala stworzyć jedną oryginalną odbitkę, a efekt końcowy zawsze będzie dla nas niespodzianką. Podczas zajęć wcielimy się w rolę ilustratora – grafika i wykorzystując poznaną technikę wykonamy ilustrację do wybranej bajki.

Tańczące cienie, (rysunek)
Czym jest światłocień w obrazie? Jak zmienia się obserwowany przedmiot pod wpływem źródła światła? Jak narysować cień? Podczas zadania rysunkowego oraz zabawy z wykorzystaniem oświetlenia rozwiążemy te zagadki.

Ceramiczne abecadło, (ceramika)
To propozycja zajęć ceramicznych, podczas których zapoznamy uczestników z technikami modelowania w glinie. To również doskonała okazja do rozwijanie manualnych zdolności oraz dziecięcej wyobraźni. Co ulepimy? Miseczki, naczynia, rzeźby przestrzenne i płaskie, zwierzęta, kwiaty i wiele innych ciekawych przedmiotów.
Temat dostosowany do wybranej techniki ustalamy przed zajęciami.

Oszukać wzrok – zabawki optyczne, (techniki mieszane)
Podczas zajęć odpowiemy na pytanie: Czym są iluzje optyczne? W jaki sposób pewne zabiegi wpływają na naszą percepcję wzrokową? Czy złudzenia optyczne znalazły swoje zastosowanie w sztuce? Podczas zajęć wykonamy prace, dzięki którym przekonamy się w jaki sposób możemy oszukać nasz wzrok. Będą to anamorficzne obrazki, bączki lub taumatrop ( kl. I-III); zoetrop (kl. IV-VI).

Błękit (techniki mieszane)
Faunę i Florę podwodnego świata, uczynimy pretekstem do eksperymentów malarskich i rysunkowych. Podczas zajęć pokarzemy, jak w interesujący sposób połączyć kilka technik w jednej pracy.

WIDOKówki, (grafika)
Nasze WIDOKówki wykonamy w technice graficznej KOLAGRAFII. Do wykonania potrzebna będzie nam matryca (z kartonu) oraz materiały o różnorodnych fakturach, które na nią nakleimy. W końcowym etapie otrzymamy odbitkę przedstawiającą zadany temat. Wykorzystujemy materiały, takie jak firanka, koronki, tektura falista, karton.


Galeria