Kalendarium wydarzeń
01 lip pon, 16.00
Letnia akademia sztuki
02 lip wt, 16.00
Letnia akademia sztuki
03 lip śr, 16.30
Letnia akademia sztuki
04 lip czw,
Letnia akademia sztuki
05 lip pt, 16.30
Letnia akademia sztuki
08 lip pon, 16.00
Letnia akademia sztuki
09 lip wt, 16.00
Letnia akademia sztuki
10 lip śr, 16.30
Letnia akademia sztuki
11 lip czw,
Letnia akademia sztuki
12 lip pt, 16.30
Letnia akademia sztuki
14 lip nd,
sty
lut
mar
kwi
maj
cze
lip
sie
wrz
paź
lis
gru
,,Podróż do świata artysty”

,,Podróż do świata artysty”


oferta zajęć plastycznych dla klas I-VI

Celem proponowanych zajęć jest rozwój sprawności manualnej, kreatywnego myślenia i ciekawości poznawczej. Poprzez artystyczne działania chcemy również poszerzać wiedzę najmłodszych na temat sztuki oraz otaczającego je świata, rozbudzać ciekawość i uwrażliwiać na piękno. W zaproponowanych warsztatach plastyczne nawiązujemy do tematów i zjawisk takich jak: przyroda, bajka, literatura dziecięca wprowadzająca jednocześnie w ciekawy sposób wybrane zagadnienia z dziedziny malarstwa, rysunku, rzeźby i nowych mediów.
INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:
 • Organizator: Klub Kultury ,,Paleta” filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
 • Miejsce: Klub Kultury ,,Paleta”, ul Wrocławska 91, 30-017 Kraków
 • Czas trwania zajęć: 60 min
 • Współpracują z nami: Dominika Zborowska (artysta malarz, animator kultury, twórca i realizator muzealnych i artystycznych programów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych); Anna Ambroży-Kowalska ( artysta plastyk, animator kultury, autorka programów edukacyjnych dla nauczycieli)
 • Odpłatność: 15 zł za warsztat od osoby (w cenie materiały plastyczne)
 • Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć!
 • W przypadku odwołania zajęć prosimy o informację telefoniczną z jednodniowym wyprzedzeniem.
 • Istnieje możliwość rozbudowania /poszerzenia oferty o dodatkowe tematy w porozumieniu z opiekunami grupy.
 • Terminy warsztatów ustalamy indywidualnie tel. 533 356 011
 • ZAPYTAJ O PROJEKTY EDUKACYJNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ KLUB!
  (zapraszamy szkoły podstawowe z obszaru Dzielnicy V Krowodrza do udziału w Etnograficznych Warsztatch w Rogatce/ edycja 2018)Wybrane tematy warsztatów:
Oszukać wzrok
Podczas zajęć odpowiemy na pytania: Czym są iluzje optyczne? W jaki sposób pewne zabiegi wpływają na naszą percepcję wzrokową? Czy złudzenia optyczne znalazły swoje zastosowanie w sztuce? W części plastycznej wykonamy prace (prostą zabawkę oraz rysunek w stylu op- art), dzięki którym przekonamy się w jaki sposób możemy oszukać nasz wzrok.

Burzowe obrazy
Czym jest ekspresja w dziele sztuki? Co kryje słowo ekspresjonizm? Jaki obraz możemy nazwać abstrakcyjnym? Powyższe terminy zdefiniujemy podczas zabawy i eksperymentów z różnymi narzędziami oraz sposobami malowania. Zapoznamy również dzieci z pracami malarzy Edwarda Muncha, Wiliama Turnera i Jacksona Pollocka.

Witkacy & Wyspiański

Podczas warsztatu zapoznamy dzieci z techniką pastelu, porównując prace dwóch znanych artystów. Poznamy możliwości jakie daje nam pastel: nakładanie kilku kolorów, podkreślenie formy konturem, przeprószenie. Zwrócimy uwagę na funkcję linii i plamy w obrazie, spróbujemy swoich sił w technice portretu, inspirowanej pracami jednego z poznanych twórców.

Kwiaty w kolorach tęczy
Propozycja warsztatu, który uczynimy pretekstem aby porozmawiać o barwach. Dzieci dowiedzą się m. in. jak powstają barwy, jaka jest różnica między barwami podstawowymi, pochodnymi i dopełniającymi. Zajęcia uzupełnią eksperymenty z łączeniem barw podstawowych.

Architekci ptasich mieszkań
Warsztat poświęcony ptakom żyjącym w miastach, podczas którego porozmawiamy o naszych ptasich sąsiadach, ich potrzebach i niebezpieczeństwach na jakie są narażone żyjąc w miastach. Zastanowimy się jak powstają ich gniazda, W części plastycznej wykonamy trójwymiarowe prace plastyczne oraz fantazyjne gniazda w technice kolażu.

Podróże zmysłami
Jak działają nasze zmysły, dzięki którym poznajemy otaczający świat? Na zajęciach, poprzez zabawę, obserwację i działania plastyczne odkryjemy tajniki funkcjonowania narządów zmysłów. Wspólnie wykonamy sensoryczną pracę (domino dotykowe), proste instrumenty muzyczne oraz zabawkę optyczną.

Smoki małe i duże
Podczas zajęć przeniesiemy się do Chin by poznać wyobrażenia jego mieszkańców o smokach. Czy różnią się od postrzegania smoków w naszej kulturze? Co symbolizują? Z jakim świętem są związane? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania, natomiast efektem naszej twórczej pracy będą bajecznie kolorowe chińskie smoki.Galeria