Przeskocz do treści

Oferta dla przedszkoli i klas I-VI

grupowe
płatne
przedział wiekowy: 6-12 6-12

Celem proponowanych zajęć jest rozwój sprawności manualnej, kreatywnego myślenia i ciekawości poznawczej. Poprzez artystyczne działania chcemy również poszerzać wiedzę najmłodszych na temat sztuki oraz otaczającego je świata, rozbudzać ciekawość i uwrażliwiać na piękno. W zaproponowanych warsztatach plastyczne nawiązujemy do tematów i zjawisk takich jak: przyroda, bajka, literatura dziecięca wprowadzająca jednocześnie w ciekawy sposób wybrane zagadnienia z dziedziny malarstwa, rysunku, rzeźby i nowych mediów.

INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI:
 • Organizator: Klub Kultury ,,Paleta” filia Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
 • Miejsce: Klub Kultury ,,Paleta”, ul Wrocławska 91, 30-017 Kraków
 • Współpracują z nami: Anna Ambroży-Kowalska ( artysta plastyk, animator kultury, autorka programów edukacyjnych dla nauczycieli)
 • Odpłatność: 25 zł za warsztat od osoby (w cenie materiały plastyczne)
 • Istnieje możliwość rozbudowania /poszerzenia oferty o dodatkowe tematy w porozumieniu z opiekunami grupy.
 • Terminy warsztatów ustalamy indywidualnie tel. 533 356 011
 • ZAPYTAJ O PROJEKTY EDUKACYJNE ORGANIZOWANE PRZEZ NASZ KLUB!
  (zapraszamy szkoły podstawowe z obszaru Dzielnicy V Krowodrza do udziału w Etnograficznych Warsztatach w Rogatce/ edycja 2023)
 • Opiekun ma obowiązek pozostawać z grupą przez cały czas trwania zajęć.
 • W przypadku odwołania zajęć prosimy o informację telefoniczną z jednodniowym wyprzedzeniem.
PRZYKŁADOWE TEMATY WARSZTATÓW:

Ceramiczne abecadło, (ceramika)

To propozycja zajęć ceramicznych, podczas których zapoznamy uczestników z technikami modelowania w glinie. To również doskonała okazja do rozwijanie manualnych zdolności oraz dziecięcej wyobraźni. Co ulepimy? Miseczki, naczynia, rzeźby przestrzenne i płaskie, zwierzęta, kwiaty i wiele innych ciekawych przedmiotów.

Temat dostosowany do wybranej techniki ustalamy przed zajęciami.

Oszukać wzrok – zabawki optyczne, (techniki mieszane)

Podczas zajęć odpowiemy na pytanie: Czym są iluzje optyczne? W jaki sposób pewne zabiegi wpływają na naszą percepcję wzrokową? Czy złudzenia optyczne znalazły swoje zastosowanie w sztuce? Podczas zajęć wykonamy prace, dzięki którym przekonamy się w jaki sposób możemy oszukać nasz wzrok. Będą to anamorficzne obrazki, bączki lub taumatrop ( kl. I-III); zoetrop (kl. IV-VI).