
Warsztaty Treningu Umiejętności Społecznych
Zajęcia psychologiczno–społeczne Treningu Umiejętności Społecznych (TUS)
to warsztaty grupowe adresowane do młodzieży.
Warsztaty przeznaczone są dla osób uczących się w szkołach na terenie Dzielnicy V Krowodrza.
Zajęcia prowadzone będą w małych grupach dobranych wiekowo (wiek uczestników 11-16 lat), w cyklach czterech godzinnych zajęć od poniedziałku do czwartku. Cykle trwać będą przez 2 tygodnie od 14 do 25 lipca.
Do wyboru terminy cyklów:
14-17 lipca godz. 16:00 lub 17:15
21-24 lipca godz. 16:00 lub 17:15
zapisy
506 699 615
recepcja@mojaprzestrzen.pl
Warto namówić do uczestnictwa nastolatków wykazujących problemy i trudności w zakresie funkcjonowania w grupie (m. in. z problemem lęku, nieśmiałości, wycofanych społecznie, nadmiernie uciekających w świat wirtualny, z trudnościami w nawiązywaniu prawidłowych relacji, z panowaniem nad emocjami i ich adekwatnym wyrażaniem, itp.). Zajęcia skierowane są również do młodzieży neuroatypowej, np. z ADHD, Zespołem Aspergera.
Codziennie będzie otwarty czas na konsultacje dla rodziców dzieci.
Na warsztatach skupiamy się na poznaniu relacji emocje-grupa, emocje-ciało, rozwoju empatii, poprawie umiejętności kontaktów interpersonalnych, wartości współdziałania ale przede wszystkim na doświadczaniu pozytywnych przeżyć wynikających z żywej relacji z rówieśnikami. Uczestnicy pracować będą w przyjaznym środowisku, gdzie oprócz planowej pracy otrzymają również wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu bieżących problemów pojawiających się w trakcie zajęć, a rodzice będą mogli dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu dziecka w grupie i otrzymać zalecenia i poradę.
Warsztaty dla nastolatków z Dzielnicy V poprowadzi certyfikowana trenerka umiejętności społecznych, resocjalizatorka i terapeutką integracji sensorycznej w jednym.
W naszym programie wykorzystujemy powyższe kompetencje by pomóc uczestnikom zrozumieć sygnały płynące z ciała, często utrudniające funkcjonowanie społeczne. Napięcie, lęk, nadwrażliwość, z którymi można poradzić sobie inaczej niż ucieczką przed kontaktami społecznymi.
Celem zajęć jest rozwijanie następujących kompetencji:
- Budowanie rzeczywistych relacji rówieśniczych w środowisku lokalnym
- Poprawa umiejętności komunikacyjnych.
- Rozwój umiejętności radzenia sobie z emocjami, w tym ze stresem,
- Rozwiązywanie konfliktów i innych sytuacji trudnych
- Pozytywne sposoby rozładowywania napięcia emocjonalnego
- Poprawa samooceny i pewności siebie, wzmacnianie wiary we własne możliwości
- Rozwijanie umiejętności swobodnej ekspresji ciała i siebie
- Zmniejszenie zachowań agresywnych
- Wzrost pozytywnych przeżyć społecznych
- Budowa motywacji do życia społecznego.