Przeskocz do treści
piątka dzieci w wieku wczesnoszkolnym na tle padającego śniegu; na pierwszym planie dziewczynka w okularach z ukulele w ręku
Zajęcia

Ferie z kulturą

zapisy
przedział wiekowy: 7-12 7-12

W czasie dwóch tygodni ferii zimowych zapraszamy dzieci na warsztaty artystyczne.

Dla kogo?
Dla dzieci w wieku 7-12 lat (od I klasy szkoły podstawowej)

Terminy:
12-16 lutego 2024
19-23 lutego 2024

Odpłatność za cały dzień warsztatów  (od 9.00 do 14.00) to 60 zł
Dla posiadaczy ważnej krakowskiej karty KKR3+ lub KKN zniżka 50%.

Jak się zapisać?

Formularz zapisu – Klub Kultury Paleta (dworek.eu)

(proszę wybrać przycisk „Wakacjach/feriach z kulturą”)

Prosimy o określenie wybranych zajęć i preferowanych terminów w formularzu zapisu na zajęcia.


Dane do przelewu:
Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
Nr konta: 62 1240 4722 1111 0000 4860 1867
W tytule przelewu prosimy umieścić następujące informacje:

imię i nazwisko uczestnika/Paleta/ferie z kulturą

Uczestnicy pracują nad wykonaniem swojej pracy plastycznej podczas pięciu kolejnych zajęć, od poniedziałku do piątku. Pierwszeństwo podczas zapisów mają osoby, które zapisują się na całość warsztatów.

Terminarz warsztatów:

Godzina: 9:00 – 10:30
„Zabawy, animacje i gry planszowe”. Na wyjątkową przygodę i pasjonujące zabawy logiczne zaprasza Pan Michał – znawca gier planszowych.
Zabawy i gry  rozwijają wyobraźnię, pomagają w czytaniu ze zrozumieniem i ćwiczą pamięć. Uczą analizy, syntezy oraz porównywania  i klasyfikowania informacji. Planowanie strategii, przedsiębiorczość i asertywność te kompetencje będziemy ćwiczyć na naszych porannych warsztatach.
odpłatność: 15 zł

Godzina: 10:30 – 12:30
 „Jak rysuje moja ręka? – uwalniamy wyobraźnię”
W ramach cyklu warsztatów feryjnych skupimy się na procesie twórczym, zabawie i testowaniu możliwości, jakie dają różnorodne narzędzia malarskie, również te nietypowe. Zależy nam na uwolnieniu wyobraźni, stworzeniu przestrzeni dla indywidualnej ekspresji uczestników i okazji do wyrażenia emocji, a nie na doskonałym efekcie końcowym w formie dzieła plastycznego, stworzymy sytuacje otwarte na aktywność twórczą dzieci i ich pomysły. Punktem odniesienia dla wspólnej zabawy i ćwiczeń będzie dla nas twórczość wybranych artystów takich jak Fabienne Verdier, Jackson Pollock, Hellen Frankentaller, Vasilly Kandinsky, a także działania edukacyjne kolektywu Segni Mossi oraz Arno Sterna. Zachęcamy uczestników do zaopatrzenia się w wygodny, nie krępujący ruchów strój, w którym można również pracować z farbami, węglem i innymi technikami plastycznymi.
odpłatność: 20 zł

Godzina: 12:30 – 14:00
 „Warsztaty ukulele” wymiennie z pracownią „Baśniowe stworzenia”
Cykl warsztatów ukulele rozpoczyna się we wtorek, a kończy w czwartek. To trzy warsztaty po 45 minut. Zajęcia są dedykowane dla dzieci, które wcześniej nie uczyły się gry na tym instrumencie. Na czas warsztatów zapewniamy instrumenty. Po zakończeniu zajęć  muzycznych można przejść do pracowni artystycznej na warsztaty „Baśniowe stworzenia”, które kończą się o 14.00
Osoby nie zainteresowane warsztatami ukulele mogą spędzić z nami czas w pracowni „Baśniowych stworzeń” od 12.30 do 14.00.
odpłatność: 25 zł

Informacji dodatkowych udzielamy mailowo lub telefonicznie:
paleta@dworek.eu
tel. 533 356 011

Zapisz się