Pracownia malarstwa i rysunku

PRACOWNIA  I
Zajęcia dla osób początkującących i średniozaawansowanych czyli takich, które nie miały styczności z malarstwem i tych, którzy już malowali np. w zaciszu domowym. Warsztaty trwają 3 godziny zegarowe, ale w każdej chwili możesz zrobić sobie przerwę na kawę lub herbatę. Mamy przytulną strefę relaksu z sofą i pufami.
Spotkamy się na pierwszych zajęciach 6 października, ale możesz dołączyć w dowolnej chwili.

Na naszych zajęciach dowiesz się jak namalować obraz. Poznasz: techniki malarskie, sposoby nakładania farby, podstawy kompozycji i perspektywy.
Kolor: mieszanie, modyfikacja, oddziaływanie wzajemne, interpretacja.
Rodzaj ćwiczeń malarskich i rysunkowych dostosowany jest do indywidualnych preferencji Uczestników.
Zagadnienia: popularne style, narracja w malarstwie, malarstwo a fotografia, popkultura i komiks
Painting upgrade czyli malowanie wspomagane: zdjęcie, projektor, kopiowanie, planowanie obrazu.

Pracownie prowadzi Olga Kowalska Studia licencjackie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studia magisterskie zrealizowane w Pracowni Działań Przestrzennych Mirosława Bałki w Warszawie. Laureatka II nagrody Artystycznej Podróży Hestii 2016, nominowana do Festiwalu Młode Wilki 2016.
Termin: sobota 11.00
70 zł/mc. Zajęcia trwają 3 godziny zegarowe

PRACOWNIA II
Warsztaty plastyczne , które rozwijają i doskonalą umiejętności rysunkowe i malarskie. Ołówek, węgiel, tusz, pastel suchy, pastel olejny, akwarela, tempera, akryl i farby olejne. Podstawą będzie praca z natury- doskonalenie umiejętności obserwacji; pespektywa, światłocień, kolor oraz praca z wyobraźni, dzięki którym uczestnik będzie kształtował własną wypowiedź artystyczną. Na zajęciach będziemy przywoływać starych mistrzów oraz poznawać dzieła sztuki współczesnej.Spotkamy się na pierwszych zajęciach 18 września.

Pracownie prowadzi Paulina Stasik. Absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Prof. Leszka Misiaka. Obecnie doktorantka na tej samej uczelni. Zajmuje się malarstwem, filmem, tworzy obiekty ceramiczne oraz z żywicy epoksydowej. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach w kraju i zagranicą. Jej prace prezentowane były m.in. w The MODEM Center for Modern and Contemporary Arts oraz Art Capital na Węgrzech czy Galerii Henryk, Potencji, Galerii Szara Kamienica w Krakowie oraz Galerii Wozownia w Toruniu. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego 2014/2015. Laureatka I Nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2015 w Częstochowie
Opłata: 70 zł/mc
Termin: wtorek godz. 18:00
Zajęcia trwają 2,5 godziny

PRACOWNIA  III
W programie warsztatów m.in. podstawy rysunku perspektywicznego ( ołówek, węgiel, piórko), mierzenia proporcji, odczytywania światłocienia, malarskie ćwiczenia kolorystyczne (akwarele, gwasz, pastele, farby olejne, akryle), malarstwo z natury, collage fotograficzny, linoryt, techniki kombinowane. Rodzaj ćwiczeń, zadań malarskich i rysunkowych dostosowany jest do indywidualnych preferencji Uczestników.

Opłata: 70 zł/mc

Termin:czwartek, godz. 17:00
          czwartek, godz. 13:00 (grupa zaawansowana)

PRACOWNIA IV
Warsztaty plastyczne , które rozwijają i doskonalą umiejętności rysunkowe i malarskie. Ołówek, węgiel, tusz, pastel suchy, pastel olejny, akwarela, tempera, akryl i farby olejne. Podstawą będzie praca z natury- doskonalenie umiejętności obserwacji; pespektywa, światłocień, kolor oraz praca z wyobraźni, dzięki którym uczestnik będzie kształtował własną wypowiedź artystyczną. Na zajęciach będziemy przywoływać starych mistrzów oraz poznawać dzieła sztuki współczesnej.Spotkamy się na pierwszych zajęciach 3-go października.

Opłata: 70 zł/mc
Termin: środy 10.30

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.