EKO-ANIMACJE 4-8 lipca 2016

Wakacyjne warsztaty poświęcone produkcji filmu animowanego tworzonego przez uczestników pod okiem absolwentki Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie Olgi Kowalskiej.
Tematem Eko-animacji będzie krakowski smog i ochrona środowiska.Realizacja projektu we współpracy ze stowarzyszeniem Projekt Kraków  https://www.facebook.com/stowarzyszenieprojektkrakow/ . Dofinansowanie projektu Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

 

Terminy: 27 czerwiec do 15 lipiec 2015  ( w naszym klubie 4.07-8.07.2016)
zapisy : do dnia 24.06.2016

ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE
godziny: 13.00 – 16.00 (z ew.opieką 8:00-16:00)

w przypadku opieki – 20 zł/dzień
wiek uczestników: 7-13 lat

Wraz ze Stowarzyszeniem Projekt Kraków zapraszamy naszych uczestników na Projekt EKO-ANIMACJE, dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, który ma na na celu podniesienie świadomości i edukację dzieci i dorosłych w dziedzinie ochrony środowiska – w szczególności problemów związanych z zanieczyszczeniem powietrza i gospodarką odpadami.

wfosigw logotype - colorProjekt składa się z trzech zasadniczych części:

część edukacyjna-  warsztaty dla dzieci ze „Szkiełkiem i Okiem”, które odbędą się w CK Dworek Białoprądnicki i w jego filiach podczas Akcji lato (lipiec 2016), których celem jest przekazanie wiedzy na temat zanieczyszczenia środowiska i gospodarki (W naszym klubie: 27.06, 4.07, 11.07. 2016)

część warsztatowa- warsztaty filmowo-animacyjne dla dzieci odbywające się w tych samych miejscach  i terminie, które mają na celu praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej podczas warsztatów  i zwizualizowanie jej poprzez artystyczną formę czyli film animowany.( w naszym klubie 4.07-8.07.2016)

część konkursowa- organizacja ogólnopolskiego konkursu dla dzieci na animację filmową, poruszającą tematykę zanieczyszczenia środowiska, gospodarki odpadami i promowania postaw proekologicznych. Pula środków przeznaczona na nagrody w Konkursie wynosi do 2000 zł.

Regulamin konkursu filmowego

Karta zgłoszenia do konkursu Eko-Animacje

zakończenie – rozdanie nagród na uroczystej gali finałowej w  siedzibie CK Dworek Białoprądnicki , połączone z warsztatem dla nauczycieli i instruktorów z animacji filmowej. Efekty projektu w postaci proekologicznych filmów stworzonych przez dzieci będą rozpowszechniane przez Centrum Filmu Edukacyjnego Uniwersytetu Pedagogicznego, Związek Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć oraz Krakowski Alarm Smogowy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.